Drodzy klienci, nasza dostawa już działa! Jednak z powodu poważnej sytuacji tymczasowo wyłączyliśmy płatności za pobraniem i ograniczyliśmy dostawy do oddziałów wysyłkowych. Możecie zamówić swoje przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej, korzystając z płatności przelewem bankowym online lub kartą płatniczą. Te środki ostrożności są podejmowane w celu ochrony zdrowia przez wyeliminowanie kontaktu podczas przekazania paczek. Jeśli zamawiacie przesyłkę do domu i znajdujecie się w obszarze kwarantanny, prosimy o informację w notatce do zamówienia, aby można było powiadomić kuriera. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy Wam dużo zdrowia.

Blizny

Blizny

Są wynikiem procesu gojenia się rany lub innego uwszkodzenia skóry (oparzenie). Blizna powstaje w czasie regeneracji uszkodzonego miejsca, kiedy powstaje nowa warstwa skóry. Nowa warstwa skóry jest zwykle widoczna, na jej ostateczny wygląd możemy mieć jednak wpływ stosując odpowiednią pielęgnacje i masaże ciśnieniowe.

 

Wyróżnimy następujące rodzaje blizn:

Blizny atroficzne – wklęsła w okolicę tkanki

Blizna hipertroficzna – wypukła, wyczuwalna dotykiem

Keloidy (bliznowce) – nieładna, wypukła blizna, powstaje w wyniku nadmiernego powstawania włókien tkanki łącznej, jej objawy można złagodzić stosowaniem kortykoidów.

 

RADA: Rozpocznij pielęgnację blizny ok. tygodnia czy dwa po wyciągnięciu szwów, nigdy nie nanoś oleju na otwarte rany. Nie przeciążaj blizny nim nie jest całkowicie zagojona. Inny czynnik wpływający na gojenie się to także ogólny stan zdrowia, wiek, nawodnienie organizmu, palenie, ale także stan psychiczny. W celu osiągnięcia najlepszych wyników należy do gojenia podejść kompleksowo.

 

Polecane produkty:

 

Olej rycynowy – gęsta żelowa konsystencja sprawia, że blizna jest miękka i elastyczna nawet przez kilka godzin

Balsam BOBO – odpowiedni do smarowania blizn, jego skład sprawia, że balsam jest delikatny dla skóry