Drodzy klienci, nasza dostawa już działa! Jednak z powodu poważnej sytuacji tymczasowo wyłączyliśmy płatności za pobraniem i ograniczyliśmy dostawy do oddziałów wysyłkowych. Możecie zamówić swoje przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej, korzystając z płatności przelewem bankowym online lub kartą płatniczą. Te środki ostrożności są podejmowane w celu ochrony zdrowia przez wyeliminowanie kontaktu podczas przekazania paczek. Jeśli zamawiacie przesyłkę do domu i znajdujecie się w obszarze kwarantanny, prosimy o informację w notatce do zamówienia, aby można było powiadomić kuriera. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy Wam dużo zdrowia.

Cellulit

Cellulit

 

Powstaje w wyniku nieprawidłowego mikrokrążenia w tkankach, objawia się odkładaniem się komórek tłuszczowych między kolagenową tkanką łączną. Komórki tłuszczowe naciskają na powierzchnię skóry, tworząc w ten sposób nierówności nazywane efektem skórki pomarańczowej. Najczęstszą przyczyną cellulitu są przede wszystkim zmiany poziomu hormonów w okresie dojrzewania, ciąża, okres po porodzie, ale także styl życia – siedzący tryb pracy, palenie, niewystarczająca ilość ruchu czy zła dieta. W związku z różnicami w rozłożeniu tkanki łącznej dotyczy przede wszystkim kobiet.

Wyróżnia się 4 stopnie powstania cellulitu

I stopień – cellulit jest widoczny po ściśnięciu fałd skóry między palcami, w tej fazie cellulit  można usunąć dzięki odpowiedniej pielęgnacji

II stopień – grudki są widoczne przy napinaniu mięśni

III stopień – grudki są widoczne niezależnie od tego czy stoisz czy siedzisz, dzięki odpowiedniej długotrwałej pielęgnacji można złagodzić objawy cellulitu

IV stopień – nie jest to już kosmetyczny, ale zdrowotny problem. Grudki są wyraźne i głębokie, ciężko je usunąć

RADA: Odpowiednia pielęgnacja to wystarczające ilości płynów, odpowiednia dieta i ruch w kombinacji z masażami limfatycznymi oraz podciśnieniowymi. Masaże podciśnieniowe przy pomocy silikonowych baniek są bardzo efektywnym sposobem redukcji widocznego cellulitu, przede wszystkim w kombinacji ze środkami zawierającymi kofeinę.

 

Polecane produkty:

CelluO – antyseptyczny i olejek mikrobiologiczny, polepsza krążenie krwi, dzięki czemu widocznie wpływa na skórę

Olejek kawowy – zawartość kofeiny wyraźnie pomaga w walce z cellulitem

Olejek cynamonowy – świetnie rozgrzeje skórę, dzięki czemu limfa lepiej krąży

Do wszystkich olejków polecam na 100 proc. masaż bańkami – działanie wzmocnione jest min. o 90 proc.!