Sucha cera

SUCHA CERA

Na widok cienka, słaba bez blasku, matowa, szara skóra ze skłonnością do łuszczenia się.

Ze względu na mniejszą wytrzymałość i tendencję do szybkiego starzenia się wymaga ponadstandardowej pielęgnacji

Wyróżniamy dwa rodzaje skóry suchej – powstała w wyniku długotrwałego odwodnienia lub w wyniku niedożywienia. Odwodniona skóra to najczęstsza przyczyna suchości, jej powodem jest niedostateczna ilość przyjmowanych płynów lub wymagający styl życia (wystawienie skóry na działanie klimatyzacji, niedostateczna ilość snu, nieodpowiednia dieta). Rozwiązanie problemu odwodnienia skóry zwykle jest szybkie i efektywne, jeśli sięgniemy po oleje hydrofilowe czy nawilżające, a także serum hialuronowe.

Niedożywiona skóra wymaga bardziej kompleksowej opieki. Ten rodzaj skóry jest zwykle reakcją na to co dzieje się w organizmie, zmiany hormonalne czy niezdrowy style życia. Tutaj polecane jest stosowanie olejów bogatych w witaminy – przede wszystkim witaminy C, A, E.

Witamina C – rozjaśnia skórę

Witamina A – pomaga zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry

Witamina E – odżywia i chroni skórę

Polecane produkty:

Serum hialuronowe – odpowiednie do każdego rodzaju skóry, nawilża ją i nie zostawia tłustej warstwy

Olej arganowy – mocno nawilżający olej do różnorodnego stosowania

Olej z dzikiej róży – bogaty w witaminy C i E rewitalizujące skórę i zwalnia proces starzenia. Rozjaśni i ujędrni suchą i matową skórę

RADA: Przygotuj skórę w czasie podstawowego rytuału a w ostatnim kroku zastąp olej jojoba np. olejem z dzikiej róży. Jeśli potrzebujesz ekstra pielęgnacji lub masz ekstremalnie wysuszoną skórę, polecam nałożyć kilka kropel oleju z opuncji, która głęboko odżywi skórę i doda jej puszystości. Rano na pewno zobaczysz różnicę. Przy nakładaniu serum hialuronianowego pamiętaj, że należy je wklepywać, a nie rozcierać.