Olej KomEdogenny – co to jest?

Prosiliście o ten tekst wiele razy, więc tu jest... wreszcie.

 

Każdy, kto zaczynał używać olejów, najczęściej najpierw sięga po olej kokosowy (który na pewno nie jest zły, ale teraz dla mnie najlepszy jest do smażenia, zmywałam nim makijaż bardzo długo, ale te zlepione oczy nie były tego warte).


Oleje komedogenne - nie tylko oleje mogą być przyczyną zaskórników czyli zatkanych porów. Komedon to w zasadzie „korek“, a w porze skóry są bakterie, łój czy obumarłe komórki skóry, z nich powstaje piękna czarna kropka czy krosta z białą główką. Znamy to wszyscy.

 

Zależy przede wszystkim od rodzaju cery i wielkości porów, więc trzeba próbować i próbować, żeby znaleźć to najlepsze dla siebie, kiedy przez jakiś czas coś nam nie pasuje, najlepiej wymienić na nowe. Ważne, żeby znaleźć ten najlepszy środek dla Twojej cery.


Z kolei w przypadku suchej skóry, nie ma tyle łoju i rozszerzonych porów. U skóry tłustej jest na opak. Często pytacie co robić z rozszerzonymi porami. Więc dziewczyny (a 1% chłopaków tutaj) ważne, żeby skórę czyścić i czyścić, nie da się zmniejszyć porów, tylko można je wyczyścić, żeby się dalej nie rozszerzały i nie zanieczyszczały. Więc jeśli ktoś powie „ja się nie maluję, dlatego nie muszę robić demakijażu“ i tak na pewno polecam serum do demakijażu. Musi to być dla was rutyna i część higieny osobistej – rano czyścić skórę, wieczorem też, czyścić NATURALNYM tonikiem (wodą kwiatową) i można kontynuować pielęgnację. Mi też nie zawsze się uda rano oczyścić skóry, ale wieczorem bez tego nie pójdę spać. WAŻNE, żeby korzystać z peelingu 1x w tygodniu.


Jeśli chodzi o komedogenność i jej stopnie. Wszędzie w internecie są różne informacje. Różne stopnie. Dla nas jest ważne, żeby próbować, bo każda skóra reaguje inaczej. Więc nie piszcie mi, proszę, ile stopni ma ten i ten. Napisz nam proszę wiadomość z czym masz problem, jaki rodzaj cery masz, czego używasz i co chcesz osiągnąć. My pomożemy, jak totalnie się nie pomylić albo trafić w dziesiątkę, stopień komedogenności trzeba brać jako jakąś ogólną informację. Olej kokosowy ma stopień ok. 4-5 czyli na tłustą cerę z rozszerzonymi porami – totalna wpadka.
Olej jojoba – stopień 1 – świetny do wszystkich rodzajów skóry, dlatego jest też w naszym płynie do demakijażu itd.

 

Może zainteresować was także tekst o problematická pleť akné

Mastná pleť

*Teraz przy każdym oleju będzie stopień komedogenności, ale kieruj się tym naprawdę minimalnie, to raczej ogólna informacja, a u każdego dany olej może sprawdzić się inaczej.

Dziękuję za czytanie i miłego dnia

Kaśka z Renovality